”ЗАСЛУЖНИ СУ …”

Поштоване колеге, ученици, драги суграђани, љубитељи уметности

Kао што обичај и традиција налажу, и ове школске 2018/19. године ученици другог разреда наше Гимназије приредиће нам своју ”матурску” изложбу уметничких дела, тј. завршни рад из предмета Ликовна култура.
Ова генерација младих и талентованих људи, које поносно води разредни старешина проф. Сузана Станков, определила се за сликање портрета знаменитих личности из српске историје.
Ове прелепе представе заслужних предака, урадили су акрилним бојама на сивој лепенци великих формата у стилу уметничких праваца прве половине двадесетог века.
Дођите у четвртак, 23. маја у 16 сати, у салу Народне библиотеке ”Бранислав Нушић” да подржите овај обиман, естетски заокружен и надасве – храбар подухват под називом ”ЗАСЛУЖНИ СУ …”.
И, јесу заслужни …
… како потретисани, тако и сликари уметници!