Наша шампионка!

Марина Живковић, ученица трећег разреда Гимназије Нови Кнежевац, позната је по свом досадашњем успеху у атлетици, али је успела да надмаши саму себе. У јануару је учествовала у такмичењу у Београду у атлетској дворани на Бањици. Такмичила се у две категорије – скок у вис и 60 метара са препонама. Успела је да се пласира на прво место у обе категорије у конкуренцији од десет атлетичарки.
Убрзо се опробала на следећем такмичењу почетком фебруара где је, такође, постигла изузетне резултате. Такмичивши се у петобоју, успела је да обори државни рекорд стар двадесет три године. Рекорд је држала атлетичарка, Наташа Меши, са 3541 бодом, али га је Марина успела оборити са скоро 200 бодова више.
„До последње дисциплине се није знао исход такмичења“, рекла је Марина: „Никад се тако нисам осећала, а када сам сазнала резултат, никад нисам била поноснија на себе, што ме и подстиче да се све више трудим и напредујем.“
На питање који су јој следећи планови, одговорила нам је амбициозно: „Следеће такмичење у ком ћу учестововати је у Румунији, а убрзо након тога и у Турској. Након тога ћу покушати да оборим државни рекорд у седмобоју на отовореном и надам се најбољем.“
Марина је један од највећих поноса ове школе и свима је изузетна част што је део исте. Верујемо у њу и желимо јој срећу у даљим подухватима.
Јелена Радуловић, IV-1