Знање гимназијалаца о психоактивним супстанцама и болестима зависности

Током октобра месеца стручњаци из Специјалне болнисце „Свети врачеви“ одржали су гимназијалцима низ интерактивних предавања о болестима зависности и психоактивним супстанцама. Укупно 64 ученика наше школе је присуствовало предавањима. Сваки ученик је попунио тест на ту тему и пре и после предавања. Гимназијалци су показали добро предзнање о датој теми наиме просечан успех на улазном тесту био је 68%. Што се тиче успеха по одељењима , на улазном тесту најбоље су се показали 2.и 4.разред. После предавања на поновљеном тесту просечан успех наших ученика је био 89%. Наши прваци су показали најмање предзнање (54%) али бриљирали су с изузетним успехом од 93%на излазном тесту. Похвале и за ученике другог разреда који су тест после предавања урадили с успехом од 90%.
У доба када су психоактивне супстанце доступне свима, а број особа које их користе је алармантно висок, едукација младих је неопходна. У Гимназији постоји Програм за превенцију болести зависности и настављамо са организовањем сличних едукација да бисмо научили наше ученике да се заштите од опасности која вреба у виду дувана, алкохола, марихуане и других дрога.