ТАКМИЧЕЊE „ДАБАР“

У периоду од 25.11 до 01.12.2017. године у основним и средњим школама широм наше земље реализован је школски ниво међународног такмичења из рачунарске и информатичке писмености – „Дабар”.
Ученици наше школе су четврту годину за редом узели учешће на овом такмичењу. Ученици првог и другог разреда су се такмичили у категорији ДАБАР, а трећег и четвртог разреда у категорији СТАРИЈИ ДАБАР.
На занимљив и на интерекактиван начин кроз ово такмичење ученици се упознају са областима рачунарства и информатике. Такмичари онлајн решавају задатке (12 задатака) за 40 минута. Њима су понуђени одговори од којих обележавају један. Постоје три категорије задатака: лаки, средње тежине и тешки.
У нашој школи највише бодова је освојио Владимир Роквић (127 од максималних 134), али тај број бодова ове године није био довољан да се пласира на Државни ниво такмичења.