Реализовано школско такмичење „Дабар“

У периоди од 17. до 21. новебра у нашој школи је реализовано школско такмичење „Дабар“.
Шта је у ствари „Дабар“?
Дабар је међународно такмичење из рачунарске и информатичке писмености за ученике основних и средњих школа. Његов главни циљ је повећање интересовања ученика за рачунарство и информатику.
Ученици 1/1, 2/1, 3/1 и одељења 4/1 су учествовали на овом такмичењу, које је реализовано путем онлајн система за такмичење. На занимљив и интерактивни начин кроз ово такмичење ученици се упознају са областима рачунарства и информатике. Питања су тако конципирана да код ученика развијају вештине решавања проблема, алгоритамски начин размишљања, логичко решавање проблема, правилну употребу информационих технологија и њен утицај на друштво.
Ученици су били подељени у две категорије: Дабар – ученици првих и других разреда средњих школа и Старији дабар – ученици трећих и четвртих разреда средњих школа. Онлајн тест је трајао 30 минута и састојао се од 10 питања. На школском такмичењу највећи број бодова је освојила Дуња Животин (84 бода од могућих 124), ученица 3/1.

Сузана Станков, професор информатике