Дан европских језика

Савет Европе је иницирао обележавање Европског дана језика 2001. године и од тада се он обележава заједно са Европском унијом сваке године 26. септембра. Тим поводом ученици Гимназије су уз помоћ професора језика одржали јавни час, представљајући свих пет језика који се уче у нашој школи.
На почетку су професори „лингвисти” у неколико реченица упознали публику са основним информацијама о језику који предају, а после су ученици говорили цитате, мудрости или занимљивости у вези са сваким појединачним језиком који уче у школи.
Уз тај краћи програм, професори и ученици су направили и неколико штандова на којима су биле изложене ствари везане за језичку културу и обичаје народа који говоре тим језицима.
Циљ приредбе је био да се покаже на колико све језика могу да причају наши ученици ако се мало потруде.