Жене у необичном издању

0 2051

У оквиру Драмске секције наше школе, ученице IV-1 разреда су вредно радиле у другом полугодишту и припремиле су представу под називом „Жене”, по тексту италијанског драмског писца Алда Николаја. Премијерно је изведена у сали Народне библиотеке „Бранислав Нушић” у петак, 07.03.2014. пред знатижељном публиком. Наиме, сама представа је врло необична и по форми и по тематици. Састоји се од четири чина и има форму монодраме, мада у сваком чину друга глумица прича своју необичну животну причу. Глумице у представи су биле Смиљана Перкучин, Бранислава Вигњевић, Катарина Чукуров и Срђана Јованић и успеле су да савладају велики изазов који је стављен пред њих јер није нимало лако бити сам на сцени пред публиком и под светлима рефлектора… Но, оне су још једном показале колико су пре свега талентоване, али и вредне и своје улоге су одиграле савршено и одушевиле су публику.
Желим, као њихова професорица српског језика и књижевности, да им се још једном захвалим на лепој вечери и на племенитом начину промовисања наше Гимназије. Овакви лепи догађаји нас све испуњавају задовољством и бар на кратко нас све одводе у неки лепши, уметнички свет.