Школско такмичење из страних језика

На школском такмичењу из енглеског језика који је одржан 14. фебруара, учествовале су 3 ученице из одељења ИВ-1: Бранислава Вигњевић, Ања Георгиевски и Катарина Чукуров. Од могућих 40 поена, ученице су оствариле следећи број бодова: Катарина Чукуров (39), Бранислава Вигњевић (38), Ања Георгиевски (34). Све три ученице су се пласирале на окружно/градско такмичење.

Такмичење из шпанског језика организовано је 19. фебруара. Бранислава Вигњевић је освојила 33 поена, а Александра Беадер 29, чиме су се пласирале на окружно такмичење из шпанског језика.

Школско такмичење из немачког језика је организовано такође 19. фебруара на којем су учествовали следећи ученици: Катинка Јухас  из одељења ИВ-2 и Срђан Јаковљевић из ИВ-1. Срђан је освојио 38 поена од могућих 40, чиме се пласирао на окружно такмичење.

На школском такмичењу из руског језика који је одржан 20. фебруара, учествовао је Филип Ланцош.

Тестове за школско такмичење из страних језика припремиле су професорице: Ангела Фекете из енглеског језика, Јелена Пејчић из шпанског, Оксана Мишков из руског и Анико Кевечек из немачког језика.
Честитамо свим ученицима који су учествовали на школском такмичењу из страних језика и желимо им пуно успеха у даљем такмичењу!