Добродошлица за Деда Мраза

Као и претходних година, и ове године смо са одушевљењем дочекали Деда Мраза и припремили смо му леп прогам добродошлице.
Наиме, већ традиционално су ученици из српских и мађарских одељења који су чланови Драмске секције на оба језика били врло расположени да се организују и да спреме пригодан програм за доделу пакетића деци запослених у нашој Гимназији и у средњој школи „Доситеј Обрадовић”. Читава манифестација се дешавала у школи, 27.12.2013. године у 11 часова. Од раних јутарњих сати су наши глумци-аматери облачили своје костиме, увежбавали своје улоге пред наступ и били врло весели док се публика полако скупљала и жељно ишчекивала како програм, тако и нашег почасног госта, Деда Мраза.

Прво су наступили ученици мађарских одељења са својим музичко- литерарним комадом под називом „Зимски сан”, а након њих су њихови другари из српских одељења извели своју малу представу која носи назив „У потрази за Деда Мразом”. Публика је била врло весела, сви су помно пратили шта се то дешава на сцени, а опште одушевљење је наступило када је дошао Деда Мраз и почео да дели новогодишње пакетиће. Деца су му се захвалила на поклону певањем, свирањем или рецитовањем, свако у складу са својим талентом. Наравно, наш почасни гост, Деда Мраз, није заборавио ни на глумце који су му уприличили леп дочек, па је и њима поклонио мини пакетић у знак захвалности за труд.

Након завршеног програма сви смо били расположени, весели и срећни што смо на леп начин заокружили рад на крају првог полугодишта и што смо и ове године малишанима улепшали новогодишње празнике певањем, глумом, свирањем али и пакетићима које су сви жељно чекали још од прошле Нове године.

0 1990