Такмичење на атлетском полигону

Дана 02.12 ученици Гимназије и то ИИИ и ИВ разреда, учествовали су на тестирању моторичких способности на атлетском полигону, где су на пет различитих задатака показали своју снагу, брзину, агилност и издржљивост.

Организатор овог атлетског полигона је Едуцонс Университy у сарадњи са Савезом за школски спорт, на челу са нашим истакнутим атлетичаром Михаилом Дудашем. У оквиру овог пројекта промовише се атлетика као краљица спортова и тежња ка популаризацији атлетике међу младим људима.

Уз подршку и навијање другара из основне школе, ученици Гимназије су дали свој максимум и остварили одличне резултате.

У женској конкуренцији прво место освојила је Срђана Јованић, друго Катарина Чукуров и треће место су поделиле Милијана Ракин и Бранислава Вигњевић.

У мушкој конкуренцији прво место освојио Кристиан Тертели, друго: Виктор Киш и треће: Ервин Пете.

Најуспешнији ће учествовати на финалном такмичењу, које ће се одржати 28.12 у Новом Саду у оквиру међународног атлетског митинга, са учешћем познатих атлетичара, и то у конкуренцији од 13 школа из целе Војводине.

Ученици Основне школе и Гимназије су похваљени од стране организатора као веома добри домаћини и као способни млади људи.