Четврта седница Ученичког Парламента

У уторак, 26.11.2013. године је одржана четврта седница Ученичког парламента. Дневни ред је био следећи:

1. Договор око креирања логоа школе;
  2. Договор око одласка на Фестивал науке који ће се одржати у Београду од 5. до 8.12.2013;
  3. Договор око организовања матурске екскурзије;
  4. Договор око фотографисања матураната;
  5. Разно

Под трећом тачком дневног реда расправљано је о понудама за матурску екскурзију на коју би се ишло за време пролећног распуста, априла 2014. Године. Због малог броја матураната на екскурзију би заједно ишли трећи и четврти разреди Гимназије.

Од могућих дестинација одабране су две: Праг-Беч на шест дана, односно северна Италија на пет дана. Представници су били подељени што се тиче те две дестинације, па је одлучено да се решење донесе анкетирањем ученика школе.

Анкетирање је извршено сутрадан, а као резултат исте, одлучено је да се иде на екскурзију у Праг- Беч. Расподела гласова по дестинацији је било следеће: 50% за Праг-Беч, 40% за северну Италију, и 10% је било оних, којима није било битно правац.

Детаљан записник са четврте седнице Ученичког парламента се може прочитати у наставку: