Гимназијалци на „Лабудовом језеру”

Ученици и професори Гимназије из Новог Кнежевца још једном су уживали у чарима уметничког света позоришта који им се овога пута приказивао у виду балетске представе „Лабудово језеро” у Српском народном позоришту у Новом Саду. Наиме, већ је традиција у нашој школи да се барем једном месечно организујемо и одлазимо на неке од понуђених позоришних представа које се играју у позориштима у нашој ближој или даљој околини. Овога пута, гимназијалци су изразили жељу да гледају балетску представу „Лабудово језеро” која се играла у Српском народном позоришту у Новом Саду, 23.11.2013. године. Ова представа је изазвала велико интересовање како код ученика, тако и код професора Гимназије, тако да смо са великим узбуђењем ишчекивали дан поласка. Два и по сата, колико је трајао програм су нам пролетела и уживали смо у сваком покрету балетских играча, свакој мелодији коју је оркестар свирао, у сваком костиму и сценографији које смо видели на сцени. Предивна прича коју прате савршено уиграни играчи и оркестар су изазвали снажан утисак и жељу да се поново, чим нам се укаже нова прилика, упустимо у авантуру звану балетска представа.