Трећа седница Ученичког Парламента

Трећи пут је сазвана седница Ученичког парламента у уторак, 31.10.2013. године. Организовање трећег састанка је било мотивисано (између осталог) и  променама у школи, па тако дневни ред чине следеће тачке:

1. Договор око одласка на неку од понуђених позоришних представа у новембру месецу;
  2. Договор око одласка на Фестивал науке који ће се одржати у Београду од 5. до 8.12.2013;
  3. Забрана пушења у школи- ефикасне мере забране;
  4. Договор око ненапуштања територије школе у време наставе (укључујући и школско двориште).

Од 14 чланова Парламента, на седници је било присутно 11, што је било довољно да се у наведеним тачкама донесу решења, односно закључци.
У вези са трећом тачком дневног реда представници одељења су добили задатак да још једном подсете своје другаре и другарице о забрани пушења у школи и да их упознају са евентуалним казненим мерама у случају непоштовања споменуте забране.
Четврта тачка дневног реда је узбуркала седницу и због проблематике о којој говори, донет је само предлог за решавање овог проблема – а не закључак – који је предат директору на разматрање. Следећа седница ће се сазвати након коначног договора са директором у вези са овом темом.

Као и увек, детаљан записник са седнице можете прочитати у наставку.