Играли смо се жмурке

Последњег дана Дечије недеље професори и деца играли су се заједно. Игра је била комбинација класичне жмурке и тражења предмета, у којој су професори представљали предмете које ученици треба да пронађу, по одређеном редоследу. Професори-предмети су се, наравно, веома вешто скривали на најоригиналнијим местима у школи, отежавајући тако задатак трочланим екипама проналазача. На крају, после бројних смешних ситуација и исцрпљујуће јурњаве, победила је једна од екипа ученика IV1, коју је директор наградио огромном чоколадом. Наравно, ни остале екипе нису потонуле у очај, самим тим што овакав догађај разбија монотонију школске свакидашњице.
Ученици, као и њихови професори, сматрају да овакве игре треба организовати чешће, не само поводом Дечије недеље.
Фотографије су, нажалост, слабог квалитета, јер су прављене у лошим светлосним условима, помоћу мобилног телефона, али надамо се да могу да вам дочарају добро расположење током игре.

Текст превела Ангела Фекете на основу чланка на мађарском језику од Антона Јераса.