Сајам књига у Београду

Као и претходних година, ученици и наставници Гимназије из Новог Кнежевца организовано су ишли на Сајам књига који се одржавао у Београду од 20. до 27. октобра 2013. године. У договору са ученицима, одлучено је да се иде у суботу, 26. октобра.

Ученици и њихови наставници су се, традиционално, пред пут опскрбили списковима књига које желе да купе на Сајму, јер је то догађај који се сваке године брижљиво планира у нашој школи. Провели смо неколико дивних сати на Сајму, обишли смо све штандове са књигама, пронашли све наслове који су нам били интересантни, и направили много фотографија како бисмо овековечили овај леп дан посвећен култури. Задовољни, након дана проведеног на Сајму, вратили смо се кући пуни утисака.

Ученици чланови Библиотечке секције осмислили су паное са исписаним или илустрованим  насловима књига које су купили посетиоци овогодишњег Сајма и њима је украшена школска библиотека. Договорено је да ће се направити и мини-изложба купљених књига, такође у школској библиотеци.