Nyílt nap a Gimnáziumban

Nyílt nap a Gimnáziumban

0 1731

Április 28-án a Törökkanizsai Gimnázium nyílt napot szervezett a nyolcadikosok és szüleik számára. Ebből az alkalomból iskolánk vendégül látta a törökkanizsai, magyarkanizsai, szanádi, oroszlámosi és keresztúri általános iskolák diákjait. A Gimnázium tanárai és tanulói érdekes műhelymunkákra és foglalkozásokra várták az érdeklődőket. Az idegen nyelv órákon a német, spanyol, orosz és angol nyelv szépségeit a jellegzetes nemzeti ételek elkészítésével összekapcsolva mutatták be a tanulók és tanáraik. Ezek azok a nyelvek, amelyek iskolánkban idegen nyelvként választhatnak az ide iratkozók. Bemutatkoztak a természettudományok is, a biológia, kémi és fizika szakos tanárok bemutatóin a diákok érdekes kísérletekben vehettek részt, amelyeken keresztül betekintést nyertek a természettudományok csodálatos világába. A társadalomtudományok területére a szociológia, történelem és pszichológia szakos tanárok útmutatása mellett kalandozhattak a résztvevők.
Közös multimédiás vetélkedő során mérhették össze tudásukat a nyolcadikos diákok és iskolánk diákjai alkotta csoportok. Zenés-verses foglalkozásukon a magyar nyelv és zeneművészet szakos tanárok várták a leendő elsősöket. Minden foglalkozás kétnyelvű (magyar és szerb) volt. A nyílt napot és a barátkozást a II.1 osztály által szervezett műveltségi vetélkedő zárta.

NINCS HOZZÁSZÓLÁS

Hozzászólás!