Szent Száva nap az iskolában

Szent Száva nap az iskolában

0 2187

Minden második évben a gimnázium tisztsége a Szent Száva nap megszervezése intézményünkben. Mint mindig, ezúttal is igyekeztünk illően megemlékezni erről a jeles eseményről. Az iskola kórusa a Száva-napi himnusz eléneklésével, míg más tanulók neves tanítónk munkásságának elbeszélésével és versekkel tették élvezetesebbé az előadást. A műsor alatt a háttérben kivetítőn volt követhető Szent Száva életéről és munkásságáról szóló számítógépes prezentáció, amelyet hitoktatónk, Karaica Goran készített elő.
Az előadást követően szerény állófogadásra hívtuk meg vendégeinket, hogy velük együtt ünnepeljük meg a Szerb kultúra, történelem és oktatás számára oly fontos napot.

A fordítást Jerasz Anton készítette Drašković Anastazija szerb nyelven írt bejegyzése alapján.

Hasonló bejegyzések

0 2016

0 1888

0 1887

NINCS HOZZÁSZÓLÁS

Hozzászólás!