Humanitárius akció a Gimnáziumban

Humanitárius akció a Gimnáziumban

0 2023

A Diákparlament kezdeményezésére a Gimnázium épületében vasárnap gyűjtést szerveztünk a szerbiai árvízkárosultak megsegítésére. A Diákparlament előző napi gyűlésén meghozott határozat alapján vasárnap 10 és 13 óra között lehetett leadni a segítségül szánt ruhaneműt, tisztálkodó szereket, pelenkákat valamint minden olyan dolgot, ami a károsultaknak hiányozhat az érintett területeken.

A diákok önként vállalkoztak a vasárnapi ügyeletre, a közösségi oldalakon és más fórumokon közzétéve akciójukat diáktársaikat valamint a város lakóit is arra buzdították, hogy csatlakozzanak kezdeményezésükhöz.

Az összegyűjtött dolgokat végül is törökkanizsai közgyűlés termébe szállították át, ami városunk központi gyűjtőhelye volt a humanitárius megmozdulások sorában.

Ezúton is szeretnénk minden diáknak, szülőnek és polgártársnak, akik részt vettek e nemes megmozdulásban köszönetet mondani önzetlen segítségükért és adományaikért.

A fordítást Jerasz Anton készítette Drašković Anastazija szerb nyelven írt bejegyzése alapján.

Hasonló bejegyzések

NINCS HOZZÁSZÓLÁS

Hozzászólás!