Felsőoktatási tájékoztató

Felsőoktatási tájékoztató

0 1852

Iskolánk harmadikos és negyedikes, magyar nyelven tanuló diákjai felsőoktatási tájékoztató előadáson vehettek részt, melyet közösen szervezett a Magyar Nemzeti Tanács és a Vajdasági Magyar Diákszövetség. A tájékoztató célja az volt, hogy a jelenlegi és leendő végzősök számára megkönnyítsék a továbbtanulás megkezdését oly módon, hogy pontos információkkal látják el őket a beiratkozást illetve a felsőoktatási intézményeket illetően.

A két szervezet nem titkolt szándéka, hogy népszerűsítse a hazai továbbtanulást, melynek érdekében számos tanulmányi ösztöndíjjal segíti azokat, akik tanulmányaikat határainkon belül folytatják.

Az előadást követően a diákok kérdéseket tehettek fel az igen számos előadónak, s minden negyedikes kapott egy tájékoztató füzetet és egy DVD-t is, amely pontos információkat ad a tájékoztató során elhangzott témákról.

Az eseménnyel kapcsolatoson a Magyar Szó is leközölt egy cikket, amely az alábbi linken tekinthető meg.

NINCS HOZZÁSZÓLÁS

Hozzászólás!