Az újvidéki Természettudományi Egyetem bemutatója

Az újvidéki Természettudományi Egyetem bemutatója

0 3780

Mint minden évben, az idén is bemutatkozott a diákoknak az újvidéki Természettudományi Egyetem – a PMF. A bemutatót a törökkanizsai Dožić Sanja tartotta, aki nem mellesleg az egyetem asszisztense és hamarosan a tudományok doktora is.

Az ismertetés során a kémiai, biokémiai és környezetvédelmi kar lett részletesen bemutatva. A továbbiakban diákjaink áttekintést kaphattak az általános, a Master, a szakterületi specializációs és doktori egyetemi tanulmányokról. Élvezetes lett Sanja előadása, melyen csodás képekkel illusztrálta az egyetemi hallgatók aktivitásait, a kutatásokat, analíziseket, tanulmányi kirándulásokat és a laboratóriumokat, többek között. Említés esett az egyetem által térítésmentesen szervezett felvételi előkészítőkről is.

A bemutató befejező részét tudományos kísérletek képezték, amit a Gimnázium tanulói lenyűgözve és elragadtatva figyeltek.

Köszönjük Sanja!

A fordítást Jerasz Anton készítette Ilijašev Zorica szerb nyelven írt bejegyzése alapján.

Hasonló bejegyzések

0 3883

NINCS HOZZÁSZÓLÁS

Hozzászólás!