A diákparlament negyedik gyűlése

A diákparlament negyedik gyűlése

0 2089

A diákparlament negyedik gyűlését kedden, november 26-án tartották meg a következő napirendi pontokkal:

  1. Az iskolalógó kidolgozásának kérdése
  2. A belgrádi Tudományos fesztivál meglátogatása a december 5-e és 8-a közötti időszakban
  3. Az érettségizők iskolakirándulásának megvitatása
  4. Az érettségizők tabló- és emlékképeinek kérdése
  5. Egyéb

A harmadik napirendi pont alatt a 2014-es tavaszi szünetre tervezett iskolakirándulás ajánlatai lettek megvitatva, amelyre a végzősök kis létszáma miatt a Gimnázium harmadik és negyedik osztályai együtt mennének.

A lehetséges úti célok közül végül is kettő került kiválasztásra: Prága-Bécs hatnapos illetve Észak-Olaszország ötnapos változatban. A képviselők megosztottak voltak a két úti célt illetően, ezért határozat született arról, hogy a döntést az iskola tanulóinak közvélemény-kutatásával hozzák meg.

A másnapi felmérés a hatnapos Prága-Bécs kirándulást jelölte meg győztesként. A kérdőívekben a válaszok eloszlása a következő volt: 50% a Prága-Bécs útvonalra, 40% az Észak-Olaszország útvonalra, míg 10% volt azok válasza, akiknek nem volt fontos az útirány.

A gyűlés eredeti, szerb nyelven írt jegyzőkönyve megtekinthető az alábbiakban:

Hasonló bejegyzések

NINCS HOZZÁSZÓLÁS

Hozzászólás!