Jamie Oliver nyomdokaiban

Jamie Oliver nyomdokaiban

0 2280

November 27-én, a IV1 osztályban minta órát tartott Fekete Angéla angoltanárnő. Az „In  the footsteps of Jamie Oliver” (azaz Jamie Oliver nyomdokaiban) témára épülő óra célja a főzéssel, sütéssel és ételekkel kapcsolatos szavak, illetve a mennyiségjelzők használatának begyakoroltatása volt.

A tanulók három csoportba osztva szakácskodtak – mindegyik csoportnak volt főszakácsa és három-négy kuktája. Míg a főszakács a munkát irányította és közben angolul beszámolt az étel elkészítésének lépéseiről és annak eredetéről, addig a kukták arról meséltek (szintén angolul), hogy nekik milyen feladat jutott és hogyan valósították azt meg.

Az óra jó hangulatban telt el és még jobb hangulatban zárult, amikor is a diákok és meghívott vendégeik közösen fogyasztották el a helyben készült finomságokat: az orosz salátát frissen sült pirítóssal, a banántortát valamint a banánturmixot.

Hasonló bejegyzések

0 1743

0 1544

NINCS HOZZÁSZÓLÁS

Hozzászólás!