Gimnazistáink a „Hattyúk taván”

Gimnazistáink a „Hattyúk taván”

0 2365

A Törökkanizsai Gimnázium tanulói és tanárai ismételten színművészeti csodában részesülhettek, ami ezúttal Újvidéken, a Szerb Nemzeti Színház „Hattyúk tava” című balett előadásán tárult eléjük.
Iskolánkban már-már tradíció jelleget ölt a havi rendszerességgel megszervezett színházlátogatás, amelynek mostani célpontja a tanulók és a tanárok körében is nagy érdeklődést kiváltó balettest volt. A mintegy két és fél óra előadás meglepően gyorsan ért véget, annyira elmerültünk a művészek mozdulatainak, a zenekar melódiáinak, a jelenetek és kosztümök sokszínűségének csodálatában.
A pompás történetet rendkívül gyakorlott táncosok és zenekar tette feledhetetlen élménnyé, és megerősített bennünket abban, hogy amint újabb lehetőség nyílik rá, belevessük magunkat a kalandba, amit úgy neveznek: balett.

A fordítást Jerasz Anton készítette Drašković Anastazija szerb nyelven írt bejegyzése alapján.

Hasonló bejegyzések

0 1927

0 2484

NINCS HOZZÁSZÓLÁS

Hozzászólás!