Hanoi tornyai

Hanoi tornyai

0 3248

A híres Hanoi tornyai feladványt Éduard Lucas találta ki 1883-ban, s kezdetekben játékszerként árulták. A játék szabályai szerint az első rúdról az utolsóra kell átrakni a korongokat úgy, hogy minden lépésben egy korongot lehet áttenni, nagyobb korong nem tehető kisebb korongra, és ehhez összesen három rúd áll rendelkezésre. Kis logikával észrevehető, hogy n korong átrakása esetén legkevesebb 2n-1 lépést kell elvégezni a sikeres átrendezéshez. 64 korong esetén, ha másodpercenként egy korongot tudunk mozgatni, akkor megközelítőleg 585 milliárd évig „játszhatjuk” a játékot.
A feladványt sokszor használják programnyelvek oktatásánál, ahol a rekurzív hívás segítségével oldják meg Hanoi tornyainak problémáját.
Akik szeretnék kipróbálni ezt az érdekes játékot, megtehetik az alábbi címen.

Hasonló bejegyzések

0 1857

0 1793

0 2262

0 4093

NINCS HOZZÁSZÓLÁS

Hozzászólás!