Belgrádi könyvkiállítás

Belgrádi könyvkiállítás

0 2182

Az előző évek hagyományaihoz híven a Törökkanizsai Gimnázium tanulói és tanárai közösen látogattak el a Belgrádi Könyvkiállításra. A szervezett utazás október 26-rá, szombatra lett betervezve.

A tanulók és diákok a szokásokhoz igazodva felszerelkeztek a megvásárolni kívánt könyvek listájával, amelyet még az eseményt megelőző időszakban állítottak össze. Kellemes órák teltek el a kiállításon a standok körbenézésével, a keresett könyvek felkutatásával, és az érdekes újdonságok megismerésével. A nap végén fáradtan, de élményekkel telve tértek haza fáradt utazóink.

A Könyvtár szakkör tagjai új szemléltető táblákat készítettek, amelyekkel feldíszítették az iskolakönyvtárat. A táblákon a megvásárolt könyvek címei, jelmondatai idézik az idei Könyvkiállítás emlékeit, s megegyezés született arról is, hogy a közeljövőben a megvásárolt könyvekből készül egy mini-kiállítás is azok számára, akik nem tudtak eljutni a kultúra e nagyszabású eseményére.

A fordítást Jerasz Anton készítette Drašković Anastazija szerb nyelven írt bejegyzése alapján.

Hasonló bejegyzések

0 1752

0 1902

0 2031

0 2621

NINCS HOZZÁSZÓLÁS

Hozzászólás!